Kilka sposobów, które pozwolą ukoić Twoje nerwy

0
1040

Zielona herbata
Zielona herbata

Stres to stały sprzymierzeniec w dzisiejszych czasach. Praca, dom, wychowanie dziecka oraz inne obowiązki, które nachodzą na siebie to nie lada wyzwanie do wykonania, aby iść przez świat z podniesioną głową. Jeśli jesteś typem nerwusa i nie radzisz sobie z tyloma bodźcami naraz koniecznie znajdź sposób, który umożliwi Ci zmniejszyć swoją podatność na stres. Co mamy na myśli? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę kilku sprawdzonych sposobów na to, aby skutecznie odstresować się w czasie pracy, czy też w domu. Rezygnujemy z leków i preferujemy naturalne metody, które jak uważamy są tak samo dobre, jak i czasem lepsze od tabletek przepisanych pod lekarza. Mamy nadzieję, że Twoje nerwy od dziś będą większą oazą spokoju, niż bywało to do tej pory. Zapraszamy!

Zielona herbata

Nie bez powodu nasza babcia, czy też mama za każdym razem, gdy trudno nam było utrzymać nerwy na wody przynosiła ciepłą zieloną herbatę. Ten zielony napój obniża ciśnienie krwi, co pozwala na złagodzenie nerwów i możliwość zrelaksowania się. Oprócz kojących na nerwy właściwości, zielona herbata opóźnia proces starzenia. Dodatkowo zielona herbata posiada w swoim składzie fluor, który wzmacnia zęby oraz kości. Kolejną zaletą picia ziołowego napoju jest jego działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Jak widać zielona herbata zaskakuje swoimi dobroczynnymi właściwościami, przez co coraz częściej powinna pojawiać się na naszych stołach.

Relaksująca muzyka

Wszystkie dźwięki, które otaczają nas wkoło mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie w czasie dnia. Nie zapominaj zatem o kojących dla głowy dźwiękach, przy których w wolnej chwili będziesz mógł odprężyć się i na chwilę odpłynąć od codziennych obowiązków. Po prostu zamknij oczy, załóż słuchawki i puść swój ulubiony kawałek, z którym wiążesz mile spędzone chwile. To takie proste, ale i jednocześnie bardzo efektowne.

Zgniotka

Dla osób, które niedawno postawiły na zdrowie i podjęły walkę z paleniem również posiadamy sprawdzony sposób na ukojenie nerwów. W sklepach możliwe są do zakupienia specjalne gąbki, czy też zgniotki w kształcie miękkich piłeczek, które poprzez uciskanie pozwalają na złagodzenie stresu. To bardzo przydatny przybór, który zajmie ręce i jednocześnie poprzez regularne zaciśnięcie pięści złagodzi chęć palenia. Sprawdzają się również dla największych nerwusów, którzy podczas pracy mają nie raz chęć triumfalnie uderzyć swoją pięścią w stół. Zgniotka jest bardzo wytrzymała, a jej struktura zniesie nawet najmocniejszy zacisk.